• ŠKD

• Školský klub detí ako súčasť Základnej školy, Cabajská 2, v Nitre je školským zariadením, ktorého činnosť je zameraná na obsahovú dimenziu výchovy mimo vyučovania. Reprezentujú ju tri piliere – personalizácia, inklúzia a subjektívna pohoda, ktoré sú obsiahnuté v tematických oblastiach výchovy.

Sme škola, kde sa učí moderným a hravým spôsobom , dbá sa na kultúrne tradície a kde školský klub detí poskytuje záujmovú činnosť pre deti podľa výchovného programu, ktorý je zameraný na uspokojenie a formovanie osobnosti každého dieťaťa.

Našim záujmom je, aby deti efektívne využívali voľný čas po vyučovaní, aby sme im poskytli priestor na oddych a relaxáciu, podporili ich pri vytváraní priateľských vzťahov a rozvíjali ich tvorivosť vo všetkých oblastiach.

• Zameranie

• V tematických oblastiach výchovy sú integrované všetky ciele základného vzdelávania, ktoré boli adaptované vo vzťahu k charakteru výchovy mimo vyučovania a špecifikám výchovno-vzdelávacej činnosti v školskom klube detí v reálnej pedagogickej praxi.

Tematické oblasti výchovy sú vzájomne prepojené, prelínajú sa a nevystupujú ako samostatné a izolované časti. Nie sú uzavretým celkom, ale otvorenou obsahovou dimenziou výchovy mimo vyučovania, čo umožňuje ich aktualizáciu, inováciu a obohatenie v rámci výchovného programu ŠKD.

Napĺňaním cieľov tematických oblastí výchovy sa ŠKD plnohodnotne podieľa na interpersonálnom rozvoji detí a ich príprave na život.

Na úrovni obsahu výchovy a vzdelávania sa tematické oblasti navzájom prelínajú, striedajú a implementujú v rámci všetkých druhov činností, s rešpektovaním zabezpečenia psychohygieny detí a ich oddychu v čase mimo vyučovania.
        V školskom klube detí sa realizujú najmä:
        a)    oddychová a rekreačná činnosť,
        b)    záujmová činnosť a
        c)    príprava na vyučovanie.

• Všetky informácie k organizácii ŠKD sú obsiahnuté v školskom poriadku ŠKD