• Poďakovanie za Vianočnú burzu kníh

• Vážení rodičia a žiaci,

chceli by sme sa touto cestou poďakovať všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do našej vianočnej burzy kníh. Za vyzbierané peniaze v sume 201€ sme našu školskú knižnicu obohatili o nové literárne diela a encyklopédie.Tieto knihy sú v školskej knižnici k dispozícií našich žiakom pre voľné chvíle čítania, ale aj pre odborné čítanie a činnosť k vyučovaniu.Dúfam, že aj v budúcom školskom roku sa "Vianočná burza kníh" stane tradíciou našej školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Poďakovanie za Vianočnú burzu kníh.

• Deň Zeme na ZŠ Cabajská

• Milí rodičia a žiaci,

dňa 25. 4. 2023 (utorok) sa na našej škole uskutoční školské podujatie  venované Medzinárodnému dňu Zeme. Môžete sa tešiť na zaujímavý program, ktorý pre Vás pripravujú naši učitelia.

Pre žiakov  2. stupňa pripravujeme 7 workshopov v réžii našich učiteľov a učiteliek:

• Výroba recyklovaného papiera
            • Ako upcyklovať staré materiály?
            • EKO slovná zásoba hrou
            • Vieš triediť odpad?
            • Orientuješ sa vo faune a flóre?
            • Čo je geotermálna energia
            • Zveľaďovanie okolia

Podrobnejšie informácie dostanú rodičia a žiaci počas týždňa od triednych učiteľov.

• Stravovanie a platby od 1.5.2023

• Žiadame všetkých rodičov žiakov, ktorí sa od 1.5.2023 budú stravovať formou dotácie, aby do 20.04.2023 uhradili réžijné náklady vo výške 8,00 €/ mesiac.

Režiné náklady sú uhrádzané v súlade s Všeobecne záväzným nariadením Mesta Nitry č. 8/2019 v znení jeho dodatkov o výške príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov a nákladov v školách, v školských výchovno –vzdelávacích zariadeniach a na čiastočnú úhradu nákladov a podmienky úhrady v školských účelových zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitry

Od 01.05.2023 sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dotáciách“), čím dochádza k zmenám v poskytovaní dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“).

Od 01.05.2023 dochádza k nasledovným zmenám:

Stravník - žiak v ZŠ I. stupňa - obed:
            Stravná jednotka:        2,10 €/ deň – hradí MPSVaR SR
            Režijné náklady:       8,00 € mesačne  - hradí zákonný zástupca

Stravník - žiak v ZŠ II. stupeň - obed:
            Stravná jednotka:     2,30 €/ deň – hradí MPSVaR SR
            Režijné náklady:     8,00 € mesačne  - hradí zákonný zástupca

Spôsob úhrady príspevku na stravovanie:

Príspevok na stravovanie zákonný zástupca žiaka uhrádza mesiac vopred, najneskôr do 20. dňa v mesiaci, formou trvalého príkazu:

a) mesačne:     žiak v ZŠ I. stupňa:       8,00 €
                                      žiak v ZŠ II. stupňa:      8,00 €

b) prevodom na účet (cez aplikáciu EduPage)

Číslo účtu ŠJ:  SK88 5600 0000 0008 5573 9003

Oprávnenie na odobratie stravy formou dotácie

1.    Dotáciu na stravu možno poskytnúť iba žiakom, ktorí sa zúčastnia vyučovania v škole
            2.   Zaregistrujú sa pri výdajnom okienku čipom (tým istým čipom, ktorým sa denne registrujú po príchode do školy)

V prípade, že sa žiak vyučovania nezúčastní (z akéhokoľvek dôvodu) a neodhlási sa zo stravovania obvyklým spôsobom, bude mu účtovaná stravná jednotka za neodhlásenú stravu, ktorú musí uhradiť.

Mgr. Dana Rapavá

• Okresné kolo Geografickej olympiády

• Do okresného kola Geografickej olympiády, ktoré sa konalo 31.3.2023, postúpili žiaci našej školy:

Tereza Lukačková (V.A), Adela Šabíková (V.B), Laura Kubicskóová (VI.A), Adam Hipszki (VI.A), Karin Gáliková (VIII.A) a Dominika Mikulová (VIII.B)

Úspešnými riešiteľmi okresného kola sa stali:

v kategórii G: Tereza Lukačková, obsadila 8. miesto,

v kategórii E: Karin Gáliková, obsadila 6.miesto a Dominika Mikulová, obsadila 13. miesto

Úspešným riešiteľom okresného kola srdečne blahoželáme. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Okresné kolo matematickej Pytagoriády

• Do okresného kola Pytagoriády postúpili žiaci našej školy: Ján Štefan Šillák (III.A), Matúš Graguš (IV.A), Zoe Džafičová (V.A), Lukáš Mašek (VI.A), Marharyta Pavlova (VII.A), Adriana Majdánová a Karin Gáliková (VIII.A).

Úspešnými riešiteľmi okresného kola sa stali: Matúš Greguš, obsadil 5. miesto v kategórii P4 a Adriana Majdánová, obsadila 7. miesto v kategórii P8.

• Veľkonočné prázdniny

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že Veľkonočné prázdniny sa začínajú vo štvrtok 6. apríla a končia sa v utorok 11. apríla 2023.

Vyučovanie pokračuje podľa rozvrhu v stredu 12. apríla 2023.

Všetkým želáme pokojné prežitie Veľkonočných sviatkov.