• Centrum športu pri ZŠ Cabajská 2, Nitra

Projekt centrum pri základných školách organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s Mestom Nitra

Cieľom projektu je  rozhýbať deti a vytvoriť podmienky pre ďalší rozvoj všetkých športových aktivít a činností, vytvoriť u detí pozitívny vzťah k športu a prebudiť pozitívnu emóciu.

Projekt má dva piliere

1)     Popoludňajšia aktivita pre základné školy:

• organizuje sa v čase ŠKD pre všetky deti na prvom stupni ZŠ, ktoré majú záujem prísť si zašportovať (13:00 – 14:30 hod.)
          • nie je nutné sa prihlásiť, ani navštevovať program pravidelne, dieťa môže prísť, keď má chuť športovať
          • v zime v telocvični alebo počas vhodných snehových podmienok vonku, v lete vonku, v prípade dažďa v telocvični
          • niekoľko rôznych ihrísk s rôznymi pomôckami pre športové hry – basketbal, hokejbal, futbal, hádzaná, badminton...
          • pomôcky a ihriská pripravuje ambasádor
          • deti majú právo vlastného výberu aktivity
          • nebude núdza o zábavu

Súčasťou programu je vyškolený ambasátor, ktorý podporuje športovanie detí v meste v akomkoľvek športe. Pedagogický dozor bude zabezpečený zamestnancami ZŠ.

2)     Školský korčuliarsky program pre žiakov II. ročníka

•        ide o týždňový korčuliarsky kurz (5 dní)
          •        realizuje sa v dopoludňajších hodinácch
          •        korčule, prilby, dresy k zapožičaniu bezplatne
          •        doprava zdarma
          •        malá odmena na záver.

Základná škola, Cabajská 2, Nitra sa do projektu zaradila od 1.10.2020.

Časový rozpis projektu:

1. Popoludňajšie aktivity – každodenná činnosť v popoludňajších hodinách v čase ŠKD počas celého školského roka (s výnimkou školských prázdnin) pre všetky deti I. stupňa.
          2. Korčuliarsky kurz – týždenný kurz korčuľovania pod záštitou odborníkov pre žiakov I. a II. ročníka ZŠ. Termín a podmienky budú zverejnené včas.

Tešíme sa na veľkú účasť