• Usmernenie k prijímaciemu konaniu pre školský rok 2024/25

• Usmernenie k prijímaciemu konaniu na stredné školy pre školský rok 2024/2025: bude aktualizované

Termína konania prijímacích skúšok na stredné školy pre školský rok 2024/2025: prijimacky_2024.pdf

Proces podávania prihlášok na stredné školy v školskom roku 2024/2025 budeme realizovať elektronicky prostredníctvom školského informačného systému.

prijímacom konaní pre školský rok 2024/2025 vypĺňa prihlášku zákonný zástupca žiaka – uchádzača, ktorý zodpovedá aj za úplnosť a správnosť  jej vyplnenia.

Forma podania prihlášky: zákonný zástupca – elektronicky prostredníctvom školského informačného systému.

Zákonný zástupca vypĺňa iba jednu prihlášku na vzdelávanie, na ktorej uvedie v poradí podľa záujmu:

• najviac dva netalentové odbory,
          • najviac dva talentové odbory.

Poradie záujmu je informačné pre riaditeľov SŠ, uchádzač stále bude mať možnosť potvrdiť rozhodnutie o prijatí na vzdelávanie v ktorejkoľvek zo škôl, na ktorú bol prijatý.

NÁVOD, AKO PODAŤ PRIHLÁŠKU NA STREDNÚ ŠKOLU CEZ EDUPAGE

Ako podať elektronickú prihlášku cez Edupage

Ako zmeniť/zmazať elektronickú prihlášku na strednú školu

Ako uviesť na prihláške na strednú školu iba jedného rodiča/zákonného zástupcu

Postup podávania elektronickej prihlášky cez Edupage:

Elektronickú prihlášku môžete vyplniť sami cez konto žiaka. Dostanete sa k nej cez úvodnú obrazovku, kde nájdete modul Prijímačky. Kliknutím na modul dostanete informácie o podávaní prihlášky a kliknutím na tlačidlo Vytvoriť prihlášku sa dostanete do pripraveného tlačiva vyplneného základnými údajmi o Vašom dieťati: osobné údaje, adresa, známky na vysvedčeniach. Všetky tieto údaje odporúčame skontrolovať, prípadné chyby a zmeny údajov je potrebné oznámiť ZŠ.

V elektronickej prihláške môžete cez tlačidlo Pridať školu – talentové odbory a netalentové odbory a nastaviť si 1. a 2 termín prijímacích skúšok.                                                                                                                                        Do prihlášky tiež môžete priložiť skeny diplomov Vášho dieťaťa z vedomostných súťaží.

Na konci prihlášky je potrebné presne a kompletne vyplniť údaje o zákonných zástupcoch žiaka. Okrem toho je potrebné vytlačiť tlačivo, na ktorom budú vzorové podpisy oboch rodičov, oskenovať ho a sken nahrať do prihlášky na príslušnom mieste.

V tlačive Podpisy rodičov uveďte preferujúci kontakt na rodiča, aby stredná škola neposielala obom rodičom to isté tlačivo ( rozhodnutie o prijatí/neprijatí na štúdium). Ten istý preferujúci kontakt uveďte aj v elektronickej prihláške.

Zadané údaje môžete do termínu odoslania prihlášky do školského systému na podpis riaditeľke školy priebežne meniť a dopĺňať, preto je potrebné údaje vždy uložiť. Tlačidlo Odoslať použite až po dokončení zadávania všetkých dokumentov, príloh a po kontrole všetkých údajov v elektronickej prihláške.                                                                                                                                                                    Termín odoslania elektronickej prihlášky na štúdium do školského informačného systému je 10.marca 2023, následne bude prihláška skontrolovaná výchovným poradcom, elektronicky podpísaná riaditeľkou ZŠ a odoslaná elektronicky na príslušné školy.

Školský informačný systém po potvrdení prihlášky riaditeľom základnej školy odošle prihlášku všetkým uvedeným stredným školám, ktorých odbory vzdelávania uviedol zákonný zástupca v prihláške.

Ak vznikne technický problém s odoslaním prihlášky prostredníctvom školského informačného systému na niektorú zo škôl uvedených v prihláške, zákonný zástupca dostane zo školského informačného systému upozornenie o tom, že prihlášku musí zákonný zástupca vytlačiť, podpísať a do 20. marca 2024 aj s prílohami podať na príslušnú školu poštou alebo osobne, pri podaní prihlášky poštou je určujúci dátum jej podania na poštovú prepravu.

Stredné školy budú akceptovať len tie prihlášky, ktoré sú elektronicky overené riaditeľkou základnej školy cez školský informačný systém.

S kompletným vyplnením elektronickej prihlášky Vám rada pomôžem, stačí ak ma žiak požiada, spolu prihlášku vyplníme, uložíme a rodičia prihlášku skontrolujú. Taktiež dám žiakom tlačivo – Podpisy rodičov, vy ho vyplníte, v škole ho oskenujeme a pripojíme do elektronickej prihlášky.

S pozdravom                                                                                                                                                              Daniela Gáliková, výchovná poradkyňa ZŠ Cabajská 2, Nitra  (Edupage/správa – môžete ma kontaktovať a dohodneme si konkrétny termín stretnutia)

Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ  sa uskutoční dňa 20.03.2024, náhradný termín je stanovený na 4.04. a 5.4.2024.