• Všeobecné pokyny

• Podmienky stravovania

Prihlasovanie na stravu:

Žiaci a iní cudzí stravníci  sa prihlasujú na stravu  spravidla začiatkom školského roka prostredníctvom  písomnej Prihlášky na stravovanie  - Zápisný lístok stravníka (pozri Tlačivá), ktorú odovzdajú  vedúcej školskej jedálne, triednemu učiteľovi alebo vychovávateľke ŠKD.

Na stravu je možné sa prihlásiť aj v inom termíne, t.j. kedykoľvek počas školského roka.

Odhlasovanie stravy – prerušenie  stravovania pri krátkodobej neprítomnosti:

Prerušenie stravovania môže vykonať len zákonný zástupca telefonicky, mailom, osobne alebo cez aplikáciu Edupage (Neodhlasujte u triednych učiteľov. Takéto odhlásenie je neplatné.)
          Prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 14.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň a v pondelok ráno do 7.15 hod.
          Ak nestihnete odhlásiť stravu vopred podľa týchto pravidiel, tak si ju môžete prevziať do obedára – platí to však  len v prvý deň neprítomnosti!

Odhlásenie stravy -  zrušenie stravovania:

Žiadosť o odhlásenie zo stravovania je potrebné podať písomne vedúcej ŠJ.

Stravné:

Finančné pásma na nákup potravín na jedno jedlo schvaľuje MŠVVaŠ SR a VZN určí zriaďovateľ školy.

VZN č. 8/2019 v znení dodatkov:

1. Podľa bodu 1.1.2 ,,Zákonný zástupca žiaka základnej školy uhrádza výšku finančného príspevku na stravovanie vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov v súlade s  4. finančným pásmom účinným od 1.1.2023 vydaným MŠVVaŠ SR."
          2. Podľa bodu 1.5.2  Finančný preddavok na stravovanie: Finančný preddavok na stravovanie vo výške 30 € uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka ako preddavok na spotrebovanú stravnú jednotku, na ktorú nebola poskytnutá dotácia s účinnosťou od 1.9.2023. Preddavok bude vyúčtovaný po skončení školského roka.

Stravník - žiak v ZŠ I. stupňa - obed:
          Stravná jednotka:     2,10 €/ deň – hradí MPSVaR SR
          Režijné náklady:       8,00 € mesačne  - hradí zákonný zástupca

Stravník - žiak v ZŠ II. stupeň - obed:
          Stravná jednotka:     2,30 €/ deň – hradí MPSVaR SR
          Režijné náklady:       8,00 € mesačne

Spôsob úhrady príspevku na stravovanie:

Príspevok na stravovanie zákonný zástupca žiaka uhrádza mesiac vopred, najneskôr do 20. dňa v mesiaci, formou trvalého príkazu:
          a) mesačne
          b) prevodom na účet (cez aplikáciu EduPage)

Číslo účtu ŠJ:  SK88 5600 0000 0008 5573 9003

Vydávanie stravy:

Každý deň počas školského vyučovania od septembra do júna (v prípade prevádzky letného ŠKD alebo letnej školy aj počas školských prázdnin).

Čas stravovania pre základnú školu:       obed:     11:30 - 13:45 hod.

Strava sa nevydáva:

pri náhlom prerušení školského vyučovania na základe rozhodnutia riaditeľky školy, počas vedľajších prázdnin,  počas letných prázdnin.