• Informácie ku korčuliarskemu kurzu v rámci projektu ,,Centrum športu“
          Korčuliarsky kurz – týždenný kurz korčuľovania pod záštitou odborníkov pre žiakov I. a II. ročníka, ktorý sa bude konať na ľadovej ploche zimného štadiónu v Nitre.

Termín:
          II. B trieda:     od 6.11.2023 do 10.11.2023
          II. A trieda:      od 4.12.2023 do 8.12.2023
          I. A trieda:       od 29.1.2024 do 2.2.2024
          I. B trieda:       od 19.2.2024 do 23.2.2024

•    ide o týždňový korčuliarsky kurz (5 dní)
          •    realizuje sa v dopoludňajších hodinách
          •    korčule, prilby, dresy sú k zapožičaniu bezplatne
          •    doprava zdarma
          •    malá odmena na záver

Časový rozpis dňa:
          8.15 hod.:                           odchod zo školy (privátnym autobusom HK Nitra)
          8.30 hod.:                           príprava (prezliekanie, rozcvička)
          9.00 hod. – 10.00. hod.:     korčuľovanie na ľadovej ploche pod dozorom odborníkov
          11.00 hod.:                         návrat do školy

Bezpečnostné opatrenia:
          •    počas celého týždňa sú na ľadovej ploche iba žiaci jednej skupiny,
          •    presun detí na zimný štadión je zabezpečený privátnym autobusom,
          •    dezinfekcia priestorov  sa pravidelne  uskutočňuje.

V záujme zachovania bezpečnosti je pre každého účastníka kurzu povinné používanie prilby (nie cyklistická),  zimných rukavíc a korčúľ ( v  prípade potreby je možnosť zapožičania korčúľ a 25x hokejové prilby).
          Deti sa budú riadiť pokynmi trénerov – ambasádorov športu počas celej doby trvania korčuliarskeho kurzu.