• Školská jedáleň mimo prevádzky

Dňa 6. mája 2022 bude z technických príčin školská kuchyňa mimo prevádzky. V tento deň bude deťom poskytnutá suchá strava.

Vyučovanie na I. stupni ZŠ bude podľa rozvrhu. Prevádzka ŠKD bude do 16.30 hod. ako zvyčajne.

Vyučovanie na II. stupni ZŠ bude končiť 5. vyučovacou hodinou.

Žiaci, ktorí si v tento deň nechcú odobrať suchú stravu, sa môžu odhlásiť zo stravovania obvyklým spôsobom do stredy 4. mája 2022.

V Nitre dňa 26.4.2022                    Mgr. Dana Rapavá,   riaditeľka školy

• Úspech v okresnom kole Vesmír očami detí

• Nedávno sme Vám vo fotogalérii predstavili výtvarné práce žiačok, ktoré boli zaslané do okresného kola súťaže Vesmír očami detí. Porotu súťaže zaujala výtvarná práca žiačky VIII.A Romany Uhlárovej a vybrali ju ako postupujúcu do krajského kola súťaže. Práce aj našich žiačok z tejto súťaže  sú vystavené v KOS na Fatranskej ulici v Nitre.

Romanke k úspechu blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezntáciu školy v umeleckej oblasti.

• Naši úspešní žiaci v okresnom kole Pytagoriády

• Po úspešnom absolvovaní školského kola matematickej Pytagoriády postúpili naši žiaci 3.-8 ročníka do okresného kola tejto súťaže, ktoré sa konalo online formou v dňoch 29. marca a 30. marca 2022. O umiestnení súťažiacich rozhodovala správnosť riešenia náročných úloh a v druhom slede čas odovzdania riešení.  V jednotlivých kategóriách súťaže viacerí naši žiaci dosiahli vynikajúce výsledky:

Kategória P3: žiaci 3. ročníka:

Sanela Džafičová: 7. miesto, úspešná riešiteľka

Michal Mifkovič: úspešný riešiteľ

Matúš Greguš: úspešný riešiteľ

Eliška Martišková: úspešná riešiteľka

Kategória P4: žiaci 4. ročníka:

Lucas Krošlák: 3. miesto, úspešný riešiteľ

Matej Štuka: 5. miesto, úspešný riešiteľ

Marcel Miklík: 5. miesto, úspešný riešiteľ

Zoe Džafičová: úspešná riešiteľka

Tereza Lukačková: úspešná riešiteľka

Adela Šabíková: úspešná riešiteľka

Eliška Sečkárová: úspešná riešiteľka

Lea Valentová: úspešná riešiteľka

Katarína Papáneková: úspešná riešiteľka

Kategória P5: žiaci 5. ročníka:

Nicolas Molnár: 1. miesto, úspešný riešiteľ

Kategória P6: žiaci 6. ročníka:

Karolína Kmeťová, úspešná riešiteľka

Kategória P 7: žiaci 7. ročníka:

Adriana Majdánová: úspešná riešiteľka

Karin Gáliková: úspešná riešiteľka

Kategória P8: žiaci 8. ročníka:

Šimon Strapko: 8. miesto, úspešný riešiteľ

Všetkým žiakom k ich úspechu blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Turistická vychádzka VI.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Turistická vychádzka VI.A.

Pred Veľkonočným prázdninami sa žiaci VI.A vybrali na turistickú vychádzku s trasou od Liečebného ústavu pod Zoborom ku kostolu sv. Michala v Drážovciach. Predtým si prezreli Svoradov prameň a Svoradovu jaskyňu. Cieľom vychádzky bolo prostredníctvom pohybovej aktivity spoznávať historické miesta Nitry, všímať si rastlinstvo a živočístvo Zoborskej lesostepi, získavať spoločné zážitky a upevňovať priateľské vzťahy v triede. Žiaci prešli spoločne asi 10 kilometrov, videli zaujímavé miesta a pekné výhľady, rozkvitnuté lúky s hlaváčikom jarným a prežili spoločne pekné dopoludnie.

• Veľkonočné prázdniny

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že Veľkonočné prázdniny sa začínajú vo štvrtok 14. apríla 2022 a končia sa v utorok 19.4.2022. Vyučovanie pokračuje v stredu 20. apríla 2022.

Všetkým prajeme pokojné Veľkonočné sviatky.

• Oznámenie

• V stredu 6. apríla 2022 žiaci 9. ročníka píšu Testovanie 9 z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Z dôvodu organizačného zabezpečenia priebehu Testovania 9 v našej škole  sa počas tohto dňa všetci žiaci 1.-8. ročníka budú vzdelávať dištančne.

Žiaci 1. stupňa ZŠ sa budú vyučovať podľa rozvrhu od svojich triednych učiteliek.

Žiaci ročníkov 5.-8. sa budú vzdelávať podľa rozvrhu uvedeného nižšie.

Školská jedáleň bude v prevádzke. Všetci žiaci v dištančnom vzdelávaní budú automaticky odhlásení zo stravovania. Dištančne vzdelávani žiaci, ktorí sa na tento deň špeciálne prihlásili na stravu do 1.4., sa prídu do školy naobedovať.

Rozvrh hodín na 6.4. (dištančné vzdelávanie) pre ročníky 5.-8.:

V.A:      BIO    MAT    SJL    -

VI.A:    SJL    FYZ    MAT    ANJ

VII.A:   ANJ    MAT   SJL     BIO

VII.B:   MAT   SJL    ANJ     BIO

VIII.A:  SJL    MAT   CHEM  ANJ

VIII.B:    ANJ  CHEM   SJL     MAT

Dištančné vyučovanie bude realizované zasielaním úloh cez Edupage a online cez ZOOM podľa pokynov vyučujúcich jednotlivých predmetov. Hodiny a prestávky sú rovnaké ako počas vyučovania v škole.