• Úspech našich žiakov v okresnom kole Matematickej olympiády

• Pred Jarnými prázdninami reprezentovali našu školu v okresnom kole Matematickej olympiády Lucas Krošlák a Eliška Sečkárová z V.A triedy v kategórii Z5, Šimon Strapko a Marek Lešš v kategórii Z9. Podmienkou postupu do okresného kola bolo úspešné zvládnutie náročných úloh domáceho koa súťaže.

V okresnom kole Matematickej olympiády získal Lucas Krošlák  1.-2. miesto ( o prvé miesto sa s rovnakým počtom bodov delí so žiakom z inej školy) a Eliška Sečkárová získala 5. miesto. Obaja naši piataci sa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola. žiakov na súťaž pripravovala Mgr. Katarína Bačinská.

Našim úspešným riešiteľom k úspechu blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Karneval v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval v ŠKD.

Fašiangové popoludnie v Školskom klube detí v stredu 15.2. bolo plné zábavy, tanca, hier a krásnych rozprávkových kostýmov.

• Lyžiarsky výcvik Zuberec Janovky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik Zuberec Janovky.

Lyžiarsky výcvik v tomto školskom roku absolvovali žiaci 8. ročníka v čase od 13. februára do 17. februára 2023. Boli ubytovaní v Penzióne Antares v Zuberci, lyžovali v stredisku Janovky, zúčastnilo sa 25 žiakov.

Niektorí žiaci sa naučili základy lyžovania, iní sa zdokonalili v lyžovaní a tí najzdatnejší lyžiari si dobre zalyžovali pod vedením našich pedagógov: Mgr. Richarda Fogla, Mgr. Nadeždy Kormanovej a lyžiarskeho inštruktora.

• Jarné prázdniny

• Oznamujeme rodičom, zákonným zástupcom žiakov a žiakom, že Jarné prázdniny sa začínajú v pondelok 20. februára 2023 a končia v piatok 24. februára 2023.

Vyučovanie bude pokračovať podľa rozvrhu od pondelka 27. februára 2023.

Všetkým Vám želáme počas prázdnin veľa oddychu, zábavy a hier.

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín pre žiakov z ročníkov 2.-4.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín pre žiakov z ročníkov 2.- 4.

Dňa 31. januára 2023 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín pre žiakov 2.- 4. ročníka. Súťažiacich uviedli a trémy zbavili Martinko Juhás a Miško Mifkovič zo 4.A triedy. Ďalej pokračovali:Sofia Vargová (2.A),Alicka Košťálová (2.A),Hanka Žilíková (2.A),Matteo Kňaze (2.A),Sára Dudíková (2.A),Danko Vlčej (2.B),Emka Šutková (2.B),Dorotka Šimegová (2.B),Izabelka Gajdošíková (3.A) aMagdalénka Horániová (3.A).

V kategórii poézia obsadila 1.miesto Izabelka Gajdošíková (3.A) a v kategórii próza Danko Vlčej (2.B). Obaja postupujú do obvodného kola.Výhercom gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť.

• Imatrikulácia prvákov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Imatrikulácia prvákov.

Koniec prváho polroka bol pre našich prváčikom slávnostným dňom. Najstarší žiaci ich slávnostne imatrikulovali: privítali ich v našej škole a prijali ich do veľkého kolektívu našich žiakov a to za prítomnosti pozvaných rodičov, starých rodičov a triednych učiteliek. Po rozprávkovom slávnostnom ceremoniáli nasledovala oslava.

Vitajte v našej škole, milí prváci. Prajeme vám veľa úspechov v učení, veselé prestávky a veľa dobrých priateľov.

• Karneval v Školskom klube detí

• Oznamujeme rodičom a deťom zo Školského klubu detí, že tradičný fašiangový Karneval sa uskutoční v stredu 15. februára 2023. Pripravte si zaujímavé masky a tešte sa spolu s pani vychovávateľkami na karnevalovú zábavu plnú súťaženia, tanca a hier.