• Jesenné prázdniny

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že Jesenné prázdniny sa začínajú v pondelok 30.10.2023 a končia sa v utorok 31.10. 2023. V stredu 1.11. je deň pracovného pokoja: Sviatok všetkých svätých.

Vyučovanie pokračuje vo štvrtok 2. 11. 2023 podľa platného rozvrhu hodín.

• Súťaž tekvicových strašidiel

• Tak ako každý rok, tak aj v tomto školskom roku vyhlasujeme súťaž o najzaujímavejšie a najkreatívnejšie tekvicové strašidlo.

Od 9. do 13. 10. 2023 môžete priniesť vyrezanú tekvicu podľa vlastnej fantázie. Tekvice odmeníme peknými cenami a vystavíme v areáli školy.

Žiadame Vás: vytvárajte tekvice iba z prírodných materiálov, aby bolo možné ich kompostovať.

• Aktivity k Európskemu týždňu mobility pre žiakov 2. stupňa ZŠ

• V stredu 20.9. sa zo školy do Mestského parku na Sihoti prepravili na vlastných nohách žiaci 5., 6. a 9 ročníka. V parku pre nich učitelia pripravili stqanovištia so zaujímavými aktivitami a súťažami zameranými na udržateľnú dopravu. Pozrite si video o aktivitách v parku.

Siedmaci a ôsmaci  spoznávli mesto Nitru s využitím verejnej dopravy a pešej turistiky. Dopravili sa autobusom MHD k nemocnici pod Zoborom, vystúpili na Zobor, Na Pyramíde zažili nádhrný výhľad na mesto cez oblaky, ktoré boli nižšie pod Zoborom. Zo Zobora zostúpili do Nitrianskych Hrnčiaroviec, odtiaľ sa vrátili do školy autobusom MHD. Pokračovali tak v spoznávaní zajímavých miest v našom meste, ktoré objavujú spoločne už niekoľko rokov.

• Čítanie pod nebom

• Počas krásneho slnečného dopoludnia v septembri sa na školskom dvore uskutočnila akcia našej vynovenej školskej žiackej knižnice: Čítanie pod nebom. Cieľom bolo posilniť čitateľské zručnosti u starších žiakov a hlavne ich motivovať k čítaniu kníh rôznych literárnych žánrov.

Pozrite si video z podujatia.