• Letný školský klub

• Letné prázdniny dnes odštartovali.  Čaká nás ešte Letná škola v dňoch 3.7.- 10.7.2023.

Takmer každý deň Vás bude čakať medzi 8:00 -10:00 hodinou zaujímavý program.

pondelok 3. júla: Aktivity a súťaže ( pribaľte si aj náhradné športové oblečenie)

utorok 4.júla:  Aktivity v anglickom jazyku (viac neprezradíme :))

štvrtok 6. júla: Športové hry v hale (vezmite si športovú obuv na prezutie)

piatok 7. júla: Kino Cabajská ( pribaľte si deku a vankúš)

Tešíme sa na vás.

• Školský výlet Bojnice

• Žiaci 5.A a 5.B sa zúčastnili koncoročného výletu v Bojniciach. Navštívili Bojnický zámok, kde sa zahrali hru „Hra na minulosť“. Spoznali zámok a jeho bývalých majiteľov vďaka slúžke Betke. Na základe Betkinho rozprávania a obsahu kufríkov spoznávali bývalých pánov zámku. Pri spoznávaní zdolávali jednotlivé poschodia videli hrobku rodiny Pálfyovcov a prírodnú Bojnickú hradnú jaskyňu. Na zámku žiaci prekonali viac ako 400 schodov.

Druhou zaujímavosťou pre žiakov bol Dom ilúzii, žiaci spoznali optické ilúzie, trick-artové umenie a modernú formu zobrazovania reality.Poslednou zastávkou bol Bencovje grunt – história tu siaha až do stredoveku. Patril rodine Štefana Bencu z čias ešte monarchie Rakúsko-Uhorska. Žiaci mohli spoznať točenie keramiky na hrnčiarskom kruhu, kreatívne maľovanie keramiky a ich úlohou bolo spoznať historické nástroje, liečivé bylinky a mali možnosť sedieť vo viac ako 400 ročnej pivnici.

Plní zážitkov a spoznávania nových zaujímavosti mesta Bojníc sme sa vrátili domov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet Bojnice.

• Dobrodružný život s knihou

• Dňa 28.6.2023 sa žiačky VII.A (Rebeka Civáňová a Marharyta Pavlova) a VIII.A (Adriána Majdánová a Karin Gáliková) v spolupráci s pani učiteľkou Dominikou Trpišovskou zúčastnili na Mestskom úrade v Nitre slávnostného odovzdávania grantu pre projekt Dobrodružný život s knihou, ktorý sa bude realizovať v ďalšom školskom roku 2023/2024. Cieľom je zvýšiť záujem o školskú knižnicu prostredníctvom aktivít, aby čítanie bolo literárnym zážitkom spojené so získavaním informácií a zároveň, aby sa u žiakov zlepšila čitateľská gramotnosť, rozvíjala tvorivosť a kritické myslenie.

• Nitra moje mesto: úspech našich žiakov v súťaži

• Vo štvrtok 22. júna sa úspešní žiaci našej školy zúčastnili vyhodnotenia literárno-výtvarnej súťaže Nitra moje mesto.

Oliver Petrák a Jasmína Hunková z V.B triedy, pod vedením pani učiteľky Dominiky Trpišovskej boli ocenení v literárnej časti súťaže. Mia Jonisová, žiačka V.B triedy, pod vedením pani učiteľky Nadeždy Brezinovej uspela vo výtvarnej časti súťaže s originálnym obrazom Cyrila a Metoda z korálikov.

Čestné uznanie získali žiaci zo Školského klubu detí vo výtvarnej časti súťaže za veľké papierové mozaiky, ktoré vytvorili pod vedením pani učiteľky Nadeždy Kormanovej a pani vychovávateľky Martiny Ďuricovej.

Práce detí budú vystavené v Synagóge do konca augusta. Srdečne Vás pozývame.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Nitra moje mesto: úspech našich žiakov vo výtvarnej časti súťaže.

• Oznam ŠJ - spôsob prihlasovania a spôsob úhrady

• Prihlasovanie na stravovanie v školskom roku 2023/24:

Kto má záujem o stravovanie svojho dieťaťa v budúcom školskom roku  - t. j. od 1.9.2023, musí vyplniť žiadosť (zápisný lístok) na stravovanie a doručiť ju triednemu učiteľovi svojho dieťaťa do 30.6.2023.

Žiadosť je priložená v prílohe, kto nemá tlačiareň, vyžiada si tlačivo u triedneho učiteľa.

Zapisny_listok_SJ_od_1.9.2023.doc

V zápisnom lístku nezabudnite vyznačiť, či žiadate alebo nežiadate o dotáciu MPSVaR SR

Spôsob úhrady:

V zmysle VZN Mesta Nitry č. 8/2019  ( v znení dodatku č. 1, č. 2, č. 3, č. 4, č. 5, č. 6 a č.7)

a)    do 20.8.2023:   38,00 €     / 30,00 €  (zábezpeka) + 8,00 €   (režijné náklady)
            b)    potom mesačne:     žiak v ZŠ I. stupňa:    8,00 €
                                                   žiak v ZŠ II. stupňa:      8,00 €

Číslo účtu ŠJ:  SK88 5600 0000 0008 5573 9003

Všetky podrobné informácie sú zverejnené na našom webe v sekcii Školská jedáleň: