• UPOZORNENIE

• Vážení rodičia,

upozorňujeme Vás, že od ponedelku 30.05.2022 nebude povolený vstup do areálu školy pre autá.

Bude tiež obmedzený vstup cez zadnú bránu. Do školy sa dostanete len cez spodné asfaltové ihrisko a následne cez parkovisko prejdete k hlavnému alebo bočnému vchodu. Z bezpečnostných dôvodov bude vytvorený koridor, kadiaľ sa môžu žiaci aj rodičia pohybovať.

Ďakujeme za pochopenie

• Vyhraj IT techniku pre svoju školu

• Milí rodičia,

v predajniach Lidl prebieha teraz akcia " Vyhraj IT techniku pre svoju školu." Chceli by sme Vás poprosiť o hlasovanie za našu školu. Princíp súťaže je taký, že za 20 eurový nákup dostanete vrecúško, v ktorom nájdete hlasovací lístok s kódom, ktorý treba zadať na stránke malovaneslovensko.sk. Hlasovať môžeme do 30.6.2022.

• Vážení rodičia,
            v nasledujúcich mesiacoch sa bude na našej škole realizovať rozsiahla rekonštrukcia vonkajších
            a v z časti aj vnútorných priestorov školy. Opravovať sa bude:
            a) strecha na oboch budovách
            b) vonkajšia omietka oboch budov so zateplením
            c) kuchyňa
            Vo vnútorných priestoroch sa bude pracovať na novom vstupe pre imobilných.
            Pribudnú nové vonkajšie žalúzie na oknách oboch budov.
            Všetko sa bude realizovať za plnej výučby, preto vás žiadame o trpezlivosť a dodržiavanie
            pravidiel.
            Dňa 23.5.2022 si zhotoviteľ stavby prevezme budovy ako stavbu a od 30.5.2022 sa práce začnú
            realizovať. Keďže ide o rozsiahlu rekonštrukciu, v areáli školy sa bude pohybovať množstvo
            cudzích ľudí.
            Z tohto dôvodu si musíme stanoviť pravidlá, aby sme zabránili akýmkoľvek bezpečnostným
            incidentom:
            1. Vstup do areálu školy bude od 30.5.2022 pre všetky autá (okrem zamestnancov školy)
            zakázaný!
            2. Osoby prítomné v areáli školy budú dodržiavať pokyny vyznačené zhotoviteľom
            stavby.
            3. Do budovy školy budú vstupovať len zamestnanci školy a žiaci.
            4. Žiaci sa budú pohybovať po škole len v bezpečných zónach.
            5. Žiaci, ktorí ukončia vyučovanie, ihneď opustia areál školy.
            Celá rekonštrukcia by mala byť ukončená 30.8.2022. Z tohto dôvodu nebude škola realizovať
            žiadne aktivity pre deti počas letných prázdnin.

Ďakujeme za pochopenie
            zamestnanci školy

V Nitre dňa 18.05.2022

• OZNÁMENIE

• Oznámenie o prerušení vyučovania prezenčnou formou

Riaditeľka Základnej školy, Cabajská 2, Nitra Mgr. Dana Rapavá prerušuje prezenčnú formu vyučovania so súhlasom zriaďovateľa školy žiakom I. stupňa a žiakom 6. až 9. ročníka ZŠ dňa 18. mája 2022, v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Odôvodnenie:
            Prezenčné vyučovanie prerušené z dôvodu nerušeného konania celoplošného testovania žiakov 5. ročníka v súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga č. 2020/21911:1-A1810 zo dňa 25. novembra 2021.

Vyučovanie v triedach sa bude dňa 18. mája 2022 uskutočňovať dištančnou formou. O spôsobe a forme výučby bude informovať zákonných zástupcov triedny učiteľ.

Školská jedáleň bude v tento deň v prevádzke. Žiaci budú automaticky v tento deň odhlásení zo stravovania. V prípade záujmu o stravovanie je nutné sa prihlásiť prostredníctvom aplikácie EduPage najneskôr do 17.5.2022. Stravovanie pre týchto žiakov bude zabezpečené od 11.30 hod. do 12.30 hod. V tomto čase bude zabezpečený pedagogický dozor v ŠJ.

Mgr. Dana Rapavá

• Oznámenie o prerušení vyučovania prezenčnou formou

• Riaditeľka Základnej školy, Cabajská 2, Nitra Mgr. Dana Rapavá prerušuje prezenčnú formu vyučovania so súhlasom zriaďovateľa školy žiakom I. stupňa a žiakom 6. až 9. ročníka ZŠ dňa 18. mája 2022, v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Odôvodnenie: Prezenčné vyučovanie prerušené z dôvodu nerušeného konania celoplošného testovania žiakov 5. ročníka v súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Grohlinga č. 2020/21211:1-A1810 zo dňa 25. novembra 2021.

Vyučovanie v triedach sa bude  dňa 18. mája 2022 uskutočňovať dištančnou formou. O spôsobe a forme výučby bude informovať zákonných zástupcov triedny učiteľ.

Školská jedáleň bude v tento deň v prevádzke. Žiaci budú automaticky v tento deň odhlásení zo stravovania. V prípade záujmu o stravovanie je nutné prihlásiť sa prostredníctvom aplikácie Edupage najneskôr do 13.5.2022. Stravovanie pre týchto žiakov bude zabezpečené od 11:30 hod. do 12:30 hod. V tomto čase bude zabezpečený pedagogický dozor v ŠJ.

Mgr. Dana Rapavá, riaditeľka školy

• Úspešný riešiteľ okresného kola Matematickej olympiády

• Okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8 (žiaci 6.,7. a 8. ročníka) sa konalo formou online testu 12. apríla 2022. Našu školu v tejto náročnej súťaži reprezentovali: Adriana Majdánová zo 7.A, Lea Gunišová, Marek Lešš a Šimon Strapko z 8.A triedy.

Šimon Strapko sa umiestnil na 11. mieste a stal sa úspešným riešiteľom okresného kola Matematickej olympiády v kategórii Z8. K jeho úspechu mu gratulujeme a všetkým riešiteľom ďakujeme za reprezentáciu školy.