• Oznámenie

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že z dôvodu vysokej chorobnosti pedagogických zamestnancov bude v pondelok 24. októbra 2022 vyučovanie na 2. stupni ZŠ trvať 4 vyučovacie hodiny. Vyučovanie bude končiť o 11:35.

V utorok 25. októba 2022 bude vyučovanie trvať 5 vyučovacích hodín, bude končiť o 12:30.

V stredu 26.októbra 2022 bude vyučovanie trvať 5 vyučovacích hodín, bude končiť o 12:30.

Z dôvodu konania volieb, ktoré sa budú konať dňa 29.10.2022 na našej škole, bude vyučovanie vo štvrtok 27. októbra 2022 upravené nasledovne:

1. stupeň: 4 vyučovacie hodiny (do 11:30)

2. stupeň: 4 vyučovacie hodiny (do 11:35)

ŠKD: Bude presunutý od 12:30 do malej budovy. Preto prosíme rodičov, ktorí si môžu skôr prevziať deti z klubu, aby tak urobili, pretože priestorové podmienky budú striesnené.

Jesenné prázdniny začnú v piatok 28.10. a skončia v utorok 1.11.2022. Vyučovanie pokračuje v stredu 2.11.2022.

• Strašidelné tekvice 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Strašidelné tekvice 2022.

Ďakujeme všetkým žiakom, ich rodičom a starým rodičom za vytvorené strašidelné tekvice. Sú krásne, strašidelné, vytvorené s fantáziou a zručnosťou. Priniesli radosť všetkým deťom, pedagógom a návštevníkom našej školy.

• Literárna Exkurzia Banská Štiavnica

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Literárna Exkurzia Banská Štiavnica.

Literárnu exkurziu zameranú na spoznávanie najdlhšej ľúbostnej básne na svete: Sládkovičovej Maríny absolvovali žiaci 8. a 9. ročníka v piatok 14.10. Navštívili Banku lásky v dome Maríny Pischlovej, Múzeum fotografií Deža Hoffmana, Cukráreň Cukrkandel a v rámci prechádzky aj tajch Klinger.

• Turistická vychádzka na Zobor 7.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Turistická vychádzka na Zobor 7.A.

V piatok 14. októbra žiaci 7.A  na turistickej vychádzke pokračovali v spoznávaní historických miest a geografických zaujímavostí Nitry. Prezreli si areál Zoborského kláštora, vystúpili na Pyramídu na Zobore. Tu z vyhliadky spoznávali Nitru "zhora": vyhľadávali dominanty a známe miesta mesta a spoznávali okolité obce. Z Pyramídy pokračovali krátkym výstupom na najvyšší vrchol Zobora, z ktorého mali zrazu celkom iný výhľad.

• Oznámenie

• Deň otvorených dverí v ZŠ, pôvodne plánovaný na 20. októbra 2022 bude presunutý na iný termín z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov. O náhradnom termíne Vás budeme informovať na webovej stránke školy.

Ďakujeme za porozumenie.

• Vytváranie Školskej žiackej záhradky

• Vážení rodičia, milí žiaci,

v rámci projektu žiakov ZŠ Cabajská 2 a Mesta Nitra vytvoríme v areáli školy malú školskú záhradku s vyvýšenými záhonmi, do ktorých si každá trieda z 2. stupňa vysadí rôzne rastlinky podľa svojich predstáv a možností.

Záhradku s vyvýšenými záhonmi vytvoríme v utorok 18.10.2022 v čase od 9:00 do 12:30. Žiaci 2. stupňa sa vystriedajú pri príprave záhonov a ich výsadbe, pri kvízoch a aktivitách súvisiacich s ochranou prírody a životného prostredia.

Touto cestou chceme poprosiť žiakov jednotlivých tried 2. stupňa, ich rodičov a starých rodičov, ktorí majú možnosť poskytnúť do školskej záhradky rastliny: kvety trvalky, liečivé bylinky, cibuľoviny alebo pár sadeníc jahôd, aby ich pre deti na utorok pripravili do školy.

Presná organizácia dňa vytvárania záhradky bude upresnená v pondelok, informácie poskytnú triedni učitelia. V prípade nepriaznivého počasia sa žiaci  budú vyučovať podľa rozvrhu a akcia sa uskutoční v najbližšom možnom termíne.

• Strašidelná tekvica: súťaž

• Prines si vyrezanú tekvicu a vyhraj super ceny!

Vyhlasujeme tradičnú súťaž o najzaujímavejšiu strašidelnú tekvicu. Vaše vyrezané, maľované a inak dotvorené tekvice môžete nosiť do školy od 17. do 21.októbra 2022. V priebehu týždňa budú tekvice vystavené vo vestibule školy a následne umiestnené v areáli školy.

• Triedne schôdzky Rodičovského združenia

• Oznamujeme rodičom a zákonným zástupcom žiakov, že dňa 11. októbra 2022 o 16.30 hodine sa budú konať triedne schôdzky Rodičovského združenia prezenčnou formou.

Bližšie informácie získate od triednych učiteľov.