• Vianočná burza kníh v našej škole

• Termín: 12.12.2022 – 16.12.2022

Kde? Miesto predaja kníh: dolná chodba (pred vyučovaním a po vyučovaní do 13:45)

Aké knihy budú v ponuke? Tie, ktoré si už prečítal a ležia u Teba doma smutne na poličke :-)

Daruj svojej knihe druhú šancu. Ak nie je polepená, popísaná, potrhaná, tak ju prines, daruj škole a odovzdaj 1 knihu Tvojej pani učiteľke. Pani učiteľka si poznačí Tvoje meno, názov knihy a zaradí ju do Vianočnej burzy. Celá akcia je dobrovoľná a zapojí sa iba ten, kto má záujem, aby jeho knižka našla nového majiteľa.

Do školy ju prines v termíne od 28.11.2022 do 2.12.2022.

Koľko budú knihy stáť na burze? Cena bude 1,00 € - 2,00 €

A čo s peniazmi, ktoré na burze získame? Kúpime  knihy do našej školskej knižnice. ktorá sa tak obohatí o novú literatúru.

Tešíme sa na každú knižku, ktorá dostane druhú šancu a poteší nových čitateľov :-)

• Informatická súťaž iBobor

• V priebehu týždňa od 7. 11. do 11 .11. 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili informatickej súťaže iBobor v štyroch vekových katrgóriách. Úlohy v súťaži boli zamerané na kombinačné a programátorské myslenie: žiaci hľadali správne cestičky, lúštili kódy, čítali a kontrolovali zapísané postupnosti.

Súťaže sa zúčastnilo 98 žiakov z 2.-9. ročníka. Kritéria na úspešného riešiteľa vo svojej kategórii splnili žiaci:

Kategória Drobec: 2.,3.. ročník: Matúš Michalička 2.B, Dorota Šimegová 2.B

Kategória Bobrík: 4.,5. ročník: Lea Valentová 5.A, Matúš Graguš 4.A, Šimon Horáni 5.A, Jasmína Hunková 5.B

Katagória Benjamín: 6.,7.ročník: Karolína Kmeťová 7.A

Kategória Kadet: 8.,9. ročník: Lea Dalkovičová 8.A, Maroš Hanák 9.A, Dominika Mikulová 8.B, Jakub Hložek 8.B, Simon Strapko 9.A, Petronela Dudášová 8.A,  Adriana Majdánová 8.A

Úspešným riešiteľom súťaže blahoželáme.

• Hmyz v Ponitrianskom múzeu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hmyz v Ponitrianskom múzeu.

Žiaci 5.A, 5.B a 6.A sa zúčastnili prednášky - HMYZ - NAČO JE NÁM TAKÁ HÁVEĎ? a výchovno-vzdelávacieho programu POD NAŠIMI NOHAMI. Prednáška upriamila pozornosť na druhovú pestrosť hmyzu a iných bezstavovcov. Zároveň priniesla odpovede na otázky - Čo by sa stalo, ak by hmyz vyhynul? Aký má hmyz význam pre každodenný život človeka. Žiaci videli vybrané druhy bezstavovcov zo zbierkoveho fondu prírodovedného odboru Ponitrianskeho múzea.

• Projekt EKO priestor

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt EKO priestor.

Dňa 18. októbra 2022 sa našej škole odohral zaujímavý deň. Žiaci 2. stupňa si vytvárali svoj malý EKO priestor vo forme triednych vyvýšených záhonov. Okrem praktickej práce, si žiaci overili svoje vedomosti počas ekologického kvízu a poriadne sa vybehali na ekologických hrách a aktivitách.

Tešíme sa, že sa môžeme učiť aj inou formou. Celý tento deň sa mohol na našej škole uskutočniť vďaka Mestu Nitra a NKN - Nitrianskej komunitnej nadácii.

Naši traja šikovní študenti: Romana Uhlárová, Adam Maršálek a Adriana Majdánová sa vďaka nášmu mestu a Nitrianskej komunitnej nadácii mohli naučiť ako sa taký projekt píše a realizuje.