• Literárne workshopy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Literárne workshopy.

V súvislosti s mesiacom knihy sa na našej škole organizovali dňa 21.3. Literárne workshopy. Žiaci mali možnosť formou zážitkových aktivít hlbšie spoznávať literárne žánre, nazrieť aj do japonskej poézie a spoznať viacerých zahraničných autorov.

• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny začínajú vo štvrtok 28. marca a končia v utorok 2. apríla 2024.

Vyučovanie pokračuje v stredu 3. apríla 2024.

Všetkým želáme pokojné prežitie Veľkonočných sviatkov.

• SWAP kníh

• SWAP KNÍH (výmena kníh) na našej školeNa dolnej chodbe v hlavnej budove sa nachádza “Swap regál”-kde môžete darovať knižku a akákoľvek sa vám páči si vziať domov.Pravidlá:-doniesť môžete max. 5 kníh-knižky musia byt nepoškodené a v dobrom stave-doniesť prosím detské knihy, encyklopédie a pod. (Nie knihy pre dospelych, kuchárky…)SWAP potrvá tento a budúci týždeň.

• Deň otvorených dverí

• Pozývame Vás na Deň otvorených dverí na našej škole dňa 26.03.2024. Registrácia bude pri vstupe do školy od 8:00-8:30. Môžete si s doprovodom prezrieť priestory školy, zažiť dve vyučovacie hodiny na 1.stupni, budeme mať pre Vás pripravené informácie o škole, občerstvenie, detský kútik pre vašich najmenších a malý darček. Tešíme sa na Vás!

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

• Riaditeľka Základnej školy, Cabajská 2, Nitra Mgr. Dana Rapavá v zmysle §150 ods,5 zákona 245/2008 Z.z . o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje žiakom 1.-  8. ročníka tunajšej školy dňa 20. marca 2024 riaditeľské voľno z dôvodu bezproblémového konania celoslovenského testovania deviatakov Testovanie 9-2024.

Všetci žiaci 1.-8. ročníka budú automaticky odhlásení od stravovania.

Vyučovanie podľa rozvrhu sa začne vo štvrtok 21.3.2024.

Mgr. Dana Rapavá, riaditeľka školy

• Informácie o Testovaní 9-2024

• Celoslovenské testovnie žiakov 9. ročníka sa uskutoční v stredu 20. marca 2024.

Testovania sa zúčastňujú žiaci 9. ročníka.

Náhradný termín testovania sa uskutoční 4. apríla 2024 a je určený žiakom, ktorí sa z objektívnych dôvodov nezúčastnili testovania v riadnom termíne.

Testované predmety: matematika, slovenský jazyk a literatúra

Povolené pomôcky: kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré guľôčkové pero

Nepovolené pomôcky: mobilné telefóny alebo iné elektronické zariadenia, výpisky, štúdijné materiály, učebnice a podobne.

Časový harmonogram Testovania:

Matematika: od 8:00 do 9:55 (riešenie testu 90 minút od 8:20 do 9:50)

Slovenský jazyk a literatúra: od 10:20 do 11:50 (riešenie testu 70 minút od 10:35 do 11:45)

Podrobné informácie o Testovaní 9-2024 nájdete na podstránke Testovanie