• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

Riaditeľka Základnej školy, Cabajská 2, Nitra Mgr. Dana Rapavá Vám oznamuje, že v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, so súhlasom zriaďovateľa,  udeľuje žiakom  1.– 9. ročníka tunajšej školy dňa 29.06.2022 a dňa 30.06.2022 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

Odôvodnenie:
            Riaditeľské voľno je udelené z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie budovy Základnej školy, Cabajská 2, Nitra a naplánovaných stavebných prác, ktoré vzhľadom na svoju podstatu prestavujú v letnom období riziko spojené s prehriatím organizmu detí. Ide o hlučné a prašné stavebné úpravy, pri ktorých budú uzavreté všetky okenné otvory.

V nevyhnutných prípadoch, pre deti zamestnaných rodičov, žiakov  I. stupňa zabezpečí škola prevádzku v dňoch 29.06. a 30.06.2022 v čase od 6.30 hod. do 16.00 hod. V tomto čase bude v prevádzke aj školská jedáleň.

Slávnostné ukončenie školského roka bude v utorok 28.06.2022. Všetky potrebné informácie poskytnú žiakom a ich zákonným zástupcom triedni učitelia.

V Nitre dňa 22.06.2022

Celé znenie dokumentu:

Oznamenie.pdf

• OZNAM

• Vzhľadom k prebiehajúcej rekonštrukcii Základnej školy, Cabajská 2, Nitra upravujem organizáciu vyučovania od 21.6. do 29.6.2022 (vrátane) nasledovne:

20.6.2022:                uzatváranie klasifikácie (vyučovanie podľa rozvrhu)
            21.6. a 22.6.2022:    didaktické hry a účelové cvičenie
            22.6.2022:                zasadnutie hodnotiacej pedagogickej rady

od 23.6.2022:
            I. stupeň:     4 vyučovacie hodiny
            II. stupeň:    5 vyučovacích hodín

Stravovanie v školskej jedálni dňa 30.6.2022:

bude zabezpečené len pre žiakov I. stupňa a pre prihlásených žiakov II. stupňa.
            Všetci žiaci II. stupňa budú automaticky v tento deň odhlásení zo stravovania.

Bližšie informácie:

Organizacia_sk._roka_2021_22_-_dodatok_c.8.pdf

• Školský výlet Bojnice 13.6.2022

• V pondelok 13.júna.2022 si žiaci VII.A , VII.B a VIII.A triedy užili výlet do Bojníc s ich triednymi učiteľkami.

Ich prvé kroky v Bojniciach smerovali do ZOO, kde si mohli zasúťažiť v hre - ZOOCACHING , kde hľadali indície a podľa nich spoznávali rôzne druhy zvierat. Výhre sa tešili chlapci z VIII.A triedy.

Po prechádzke v okolí Bojnického zámku  sa aktívne zúčastnili predstavenia Sokoliarov Aquila Bojnice, kde zažili blízky kontakt s rôznymi druhmi dravých vtákov a veľa zábavy, možno aj trošku strrachu.

Počasie bolo krásne a všetci spolu prežili pekný deň naplnený zábavou i poučením, cestou domov aj spevom.

• Školský výlet Bratislava - Devín, 10.6.2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet Bratislava - Devín, 10.6.2022.

V piatok 10, júna 2022 žiaci VI.A a IX.A triedy návštívili hrad Devín, kam sa dopravili loďou z osobného príslavu v Bratislave. Vyhliadková plavba na Devín trvala 1,5 hodiny. Z Devína do Bratislavy plavba trvala iba 0,5 hodiny. V Bratislave žiaci navštívili areál Bratislavského hradu s barokovou záhradou a zvonka si obzreli aj parlament. Výlet ukkončili občerstvením a drobnými nákupmi v nákupnom centre Eurovea. Celý výlet žiaci prežili v blízkosti rieky Dunaj: priamo na nej, na jej nábrežiach  a s nádherným výhľadom na ňu z historických dominánt Slovenska.

• Prihlášky na stravovanie v školskom roku 2022/23

• Vážení rodičia,

v prípade záujmu o stravovanie v školskom roku 2022/23 je potrebné vyplniť a odovzdať žiadosť - zápisný lístok stravníka:  Zapisny_listok_stravnika_ZS.doc (nájdete aj v sekcii - TLAČIVÁ)

Podpísanú a vyplnenú žiadosť je potrebné odovzdať do 30.06.2022 prostredníctvom:

triednych učiteľov,
            vychovávateliek ŠKD,
            priamo vedúcej ŠJ.

Podpísanú a vyplnenú žiadosť môžete zaslať aj elektronicky do 15.07.2022 na: ma.guzmicka@centrum.sk

Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke - v sekcii ,,Školská jedáleň"

• Hodina programovania v Logiscool Nitra

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hodina programovania v Logiscool Nitra.

Žiaci VI.A sa naučili programovať jednoduchú hru v blokovom programovacom prostredí pod vedením lektorky z centra Logiscool na Farskej ulici v Nitre. Pri programovaní využili vedomosti a zručnosti z informatiky a aj svoju krativitu pri výbere postáv a dizajnu. Hru sa podarilo naprogramovať všetkým žiakom.

• Okresné kolo v bedmintone žiakov

• Vo štvrtok 2.6.2022 sa v Telocvični ZŠ Cabajská konalo okresné kolo v bedmintone žiakov a žiačok základných škôl. Našu školu v súťaži veľmi úspešne reprezentovali dve športové dvojice.

V kategórii žiakov (chlapcov) obsadili 2. miesto Ivo Smida a Tomáš Šandor z IX.A triedy.

V kategórii žiačok (dievčat) obsadili 2 .miesto Zdenka Baková a Melánia Vlčejová z VIII.B triedy.

Naším úspešným športovcom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.